Vánoční výlet do Přerova nad Labem a Lysé nad Labem v pátek 12.12.2025

Poslední výlet v letošním roce směřoval na prohlídku vánočně vyzdobeného skanzenu do Přerova nad Labem. Počasí nás trošku vytrestalo, bylo nepříjemné chladno, ale přesto se prohlídka moc líbila. Za odměnu jsme se jeli podívat na Výstaviště v Lysé nad Labem, kde jsme se ohřáli ve vytopených halách a nakoupili poslední dárky. Cestou zpět jsme projeli nádherně rozsvícenou Mladou Boleslaví a teď už se můžeme těší na další výlety v nadcházejícím roce 2026,

REHABILITAČNÍ CVIČENÍ V BAZÉNU V ČESKÉ LÍPĚ

Po dobré jarní zkušenosti opět zahajujeme rehabilitační cvičení v bazénu v České Lípě s naší cvičitelkou Alenou De Los Reyes.

TERMÍNY: 15.10. , 29.10. , 12.11. , 26.11. ,17.12.

Sraz je vždy ve 12:45 před pokladnou, Plavání je od 13:00 – 14:30 hod.

Vstupné ve výši 100,-Kč se vybírá na místě a platí se hromadně.

POZOR – DŮLEŽITÁ ZMĚNA – VÝLET V ZÁŘÍ JE 17. 9. 2025

Vážení přátelé,

zdravíme Vás uprostřed léta a v době dovolených. Musíme Vás upozornit na důležitou změnu. Správa Pražského hradu nám změnila termín prohlídky zámku v Lánech na středu 17.9.2025. Rušíme tedy termín výletu ve čtvrtek 18.9.2025 a přesunujeme na středu 17.9.2025. Jinak program zatím zůstává beze změny.

Děkujeme Všem za pochopení a užijte si v klidu další měsíc tohoto trochu rozmarného léta

Výlet dne 26.6. 2025 do Žďáru nad Sázavou

Vydali jsme se za parného dne na dalekou cestu autobusem do Žďáru nad Sázavou. Nejdříve jsme navštívili poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Je považován za nejvýznamnější stavbu barokní gotiky a zároveň nejosobitější dílo architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla. V roce 1994 byl zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Procházkou jsme se vydali na prohlídku nedalekého Dolního hřbitova zvaného Krchůvek, který byl opět postaven dle návrhu Santiniho v době, kdy se očekával příchod morové epidemie. Oběd v restauraci Táferna se moc nevyvedl, dlouho jsme čekali a ceny “ nekřesťanské“. V Cisterciáckém klášteře jsme prošli farní kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše, který byl v roce 2009 povýšen papežem Benediktem XVI. na baziliku minor. Po kávě ve zdejší klášterní kavárně jsme prozkoumali muzeum Nové generace, které osvětluje historii města Žďáru nad Sázavou. Značně unavení jsme uvítali autobus a cestu k domovu.